Kokino Nero

Grecja » Kokino Nero

Kokino Nero
Jest to miejscowość położona blisko pasma gór Ossa, na terenie prawie całkowicie zalesionym, nad wodami morza Egejskiego. Kokino Nero posiada piękne okolice, mnóstwo zatoczek, stoków porośniętymi gajami oliwkowymi.
Bliskość wysokich gór i morza stwarza w miejscowości specyficzny mikroklimat, dzięki czemu nie są uciążliwe 40-stopniowe upały. Pozwala to na wypoczynek i relaks. Woda w kranie w całej miejscowości podciągana jest ze źródeł górskich, dlatego nadaje się do picia bez przegotowania, jest bardzo smaczna. Woda nagrzewana jest za pomocą baterii słonecznych.
Kokino Nero to mała, urokliwa wioska, wybrana przez nas z myślą o turystach, którzy chcą spędzić wakacje z dala od tłoku i największych kurortów turystycznych. Leży na wybrzeżu tesalskim, ok. 140 km na południe od Salonik, w głębokiej dolinie ograniczonej po obu stronach łańcuchami gór Ossa. Miejscowość ukryta jest w naturalnym lesie, który stwarza swoisty łagodny mikroklimat, mniej uciążliwy podczas letnich upałów. Brak dużych miast i kurortów turystycznych powoduje, iż woda w kranie (ze źródeł górskich) nadaje się bezpośrednio do picia. Miejscowe źródło Czerwona Woda, od którego pochodzi nazwa wioski, posiada właściwości lecznicze.
Woda w morzu o temperaturze dochodzącej latem do 27 C osiąga przezroczystość do 20 m, stwarzając doskonałe warunki do kąpieli i podglądania podwodnego świata, w którym mnóstwo jest ośmiornic, rozgwiazd, jeżowców, rybek i innych stworzonek. W Kokino Nero i okolicy jest do dyspozycji kilka usytuowanych w tutejszych zatoczkach plaż, od kamienistych, kamienisto-żwirkowych, po najładniejsze żwirkowo-piaszczyste oddalone od wioski o 2 km. Łagodna poranna bryza i regularne popołudniowe silniejsze wiatry stwarzają wręcz idealne warunki dla fanów windsurfingu. 
Kokino Nero otacza mnogość ścieżek do spacerów. We wiosce do dyspozycji są: dyskoteka, markety, kilka nadbrzeżnych tawern, fast food, stragany ze świeżymi owocami, piekarnie oraz cukiernia.

Copyright © 2014 Biuro Turystyczne TON Sklep internetowy Quick.Cart
Logo TON