Leptokaria

Grecja » Leptokaria

Leptokaria - jest jednym z największych wypoczynkowych kurortów Riwiery Olimpijskiej, leżącym u podnóża mitycznej góry Olimp, w odległości około 25 km od Katerini oraz około 100 km od Salonik. Leptokaria jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną przez turystów, ponieważ oferuje szereg atrakcji począwszy od wypoczynku na złocistej i długiej plaży poprzez licznie zlokalizowane tutaj tawerny, puby, restauracje i dyskoteki. Błękitne i przeźroczyste morze zaprasza do wodnych szaleństw miłośników sportów wodnych.

Leptokaria jest dogodnym miejscem spędzenia letniego urlopu także dla rodzin z dziećmi. Niewątpliwie atutem kurortu jest długa i rozległa piaszczysta plaża z domieszką żwirku oraz brzeg, który łagodnie schodzi do morza, co sprawia, że morze jest płytkie i bezpieczne dla najmłodszych.

Dogodna lokalizacja Leptokarii u podnóży owianego legendą masywu Olimp sprawia, iż jest ona doskonałym miejscem do rozpoczęcia wędrówek po uroczych zakątkach regionu tropami starożytnej historii. Warto dodać także, iż Leptokaria to jeden z nielicznych kurortów, który po sezonie funkcjonuje jako normalna miejscowość ze szkołą, całorocznymi tawernami oraz stałymi mieszkańcami. Odwiedzając Leptokarię można lepiej poznać życie codzienne Greków. Liczne walory Leptokarii, do których należy zaliczyć m.in. piękne wybrzeże, krystaliczne morze, rozległą plażę, urokliwe zatoczki oraz bogatą infrastrukturę turystyczną sprawią, że pobyt w tym miejscu dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Copyright © 2014 Biuro Turystyczne TON Sklep internetowy Quick.Cart
Logo TON