Magia Bałkanów

Belgrad-Skopje-Ochryd-Kotor-Sarajevo

PROGRAM RAMOWY: 

 1. dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki o godz 4,00 dzienny przejazd przez Czechy - Słowację -Węgry do Serbii. Przyjazd  do Belgradu godz popołudniowe, zwiedzanie miasta: Cerkiew św. Sawy - największa cerkiew prawosławna na świecie, ulica Knez Mihailova, Twierdza Kalemegan z widokiem na rzeki Sawa, Dunaj, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 2. dzień: śniadanie, zwiedzanie miasta c.d., grób Prezydenta Tito i Jovanki. Przejazd do Skopje, wieczorne zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, regionalna obiadokolacja na starym mieście, przejazd do hotelu zakwaterowanie, nocleg.
 3. dzień: śniadanie, zwiedzanie stolicy Macedonii, c.d .-Cerkiew św. Zbawiciela, most kamienny - symbol miasta, dom matki Teresy, przejazd w kierunku miasta Bitola, zwiedzanie antycznego miasta Heraclea Lincestis z IV w pne, miasto Filipa II Macedonskiego , ojca Alexandra Macedońskiego. Przyjazd do Ochrydu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg
 4. dzień: śniadanie, zwiedzanie miasta Ochryd , "Gorna porta, klasztor Bogorodice Pervilepte", antyczny teatr, twierdza Cara Samuela, Cerkiew św. Klementa, św. Jovana Bogoslov-Kaneo. Przejazd do miejsca kultu prawosławia św. Naum. W cenie ( 25 euro/os ) wycieczki: zwiedzanie muzeum na wodzie, opłata wstępu do Monastyru, plażowanie, powrót, obiadokolacja, nocleg.
 5. dzień: śniadanie, przejazd do Czarnogóry przez Albanię. W drodze miasto Szkodra, gdzie zwiedzimy największy kościół katolicki na Bałkanach w którym przebywał Jan Paweł II. W Murićan i Sukobin przekraczamy albańsko-czarnogórska granicę. Przyjazd do Czarnogóry,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 6. dzień: śniadanie, spacer, plażowanie. W godzinach popołudniowych zwiedzanie zatoki Boka Kotorska, należącej do 10 najpiękniejszych zatok na świecie, następnie miasta Perast i Kotor oraz wyspy-sanktuarium - Gospa od Skrpjele, będących na liście UNESCO ( koszt przeprawy łodzią około 7 euro/os w tym opłata miejska) . Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.
 7. dzień: śniadanie, około godz 7 przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie miasta, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg.
 8. dzień: śniadanie, powrót do kraju- przyjazd w godzinach nocnych

Termin: maj, czerwiec, wrzesień           

Cena w zależności od ilości noclegów ;

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 7 noclegów w hotelach 2** i 3***, 1 w Serbii; 1 w Skopje; 2 w Ochrydzie; 2 w Czarnogórze; 1 w Sarajewie
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji
 • transport komfortowym autokarem
 • zwiedzanie: Belgrad, Skopje, Ochryd, św. Naum , Szkodra, Kotor, Sarajevo
 • opłata klimatyczna
 • opieka pilota, opłata lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie AXA –KL 10 000euro,NNW -2 000 EURO, bagaż -200 euro ( nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:
opłaty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów- prosimy przygotować około 10-15 euro/os
Perast- opłata miejska + przeprawa łodzią na wyspę około 7 euro/os
możliwość - rejsu statkiem Ochryd- św. Naum ( w cenie: rejs, obiad, opłaty wstępu –muzeum na wodzie + Monastyr św. Naum ) cena 25 euro/os.

 • Ochryd św.Metody
  Ochryd św.Metody
 • Replika domu Matki Teresy-Skopje
  Replika domu Matki Teresy-Skopje
 • Twierdza Cara Samuela-Ochryd
  Twierdza Cara Samuela-Ochryd
Copyright © 2014 Biuro Turystyczne TON Sklep internetowy Quick.Cart
Logo TON