Medjugorie

Bośnia i Hercegowina » Medjugorie

 

Wycieczka - pielgrzymka do Medjugorie

 

RAMOWY PROGRAM :Chorwacka Częstochowa (Maria Bistrica, N.P.Plitwice, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, B.B.Lourdes- Makarska, Split

1.       Dzień, wyjazd z kraju w godzinach porannych, przejazd  w okolicę Zgrzebia do  sanktuarium Maria Bistrica, pobyt w kościele, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2.       przyjazd do N.P.Plitvice(wstęp własny), zwiedzania , przejazd do Medjugorie, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg.

3.       dzień , śniadanie ,  przejście w miejsce objawień Matki Boskiej, uczestnictwo w modlitwach , przejazd od parafialnego kościoła, możliwość uczestnictwa w mszy św. powrót do pensjonatu, obiadokolacja , nocleg.

4.        dzień, śniadanie, przejazd do Mostaru, powrót do pensjonatu,  obiadokolacja, nocleg.

5.       dzień , śniadanie, pobyt w Medjugorie , obiadokolacja, nocleg.

6.       dzień , śniadanie , wycieczka do Dubrownika, zwiedzanie Starego Miasta, powrót, obiadokolacja, nocleg.

7.       dzień, śniadanie, możliwość rejsu łodziami w delcie rzeki Neretwa, powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

8.       dzień, śniadanie, przyjazd do Polski w drodze pobyt w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Vepric, Makarska

 

Medjugorie - miejsce wyjątkowe- odwiedzane przez ludzi ze wszystkich krajów świata. Nie ma dnia, ani pory roku , żeby nie można było tu usłyszeć różnych języków. To w Medjugorie 24 czerwca 1981 roku, na przysiółku wioski Bijakovici objawiła się Matka Boska.
Pensjonat "LILA” -  usytuowany  około 2 km  od parafialnego kościoła w Medjugorie. Dysponuje pokojami 2, 3 os. z pełnym węzłem sanitarnym.

 

Cena już  od    1 230 zł/os

Termin : do uzgodnienia  

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 •  transport autokarem wc, barek, TV
 •  6 noclegów w pensjonacie LILA - Vionica - Medjugorie
 • 1 nocleg w okolicach Zagrzebia
 • Opłata lokalnych przewodników ,Mostar, Dubrownik, Split
 •  wyżywienie  7 śniadań; 7 obiadokolacji  
 •  opieka pilota
 •  ubezpieczenie KL, NNW, 10 000 euro AXA
 •  podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

Opłaty wstępu do N.P. Plitwickie Jeziora- około 20 euro/os

Safari  deltą  rzeki  Neretwa  25 euro/os

 

Mostar - nieformalna stolica Hercegowiny. Głównym zabytkiem miasta jest XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566.

W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony  w listopadzie 1993 roku. Ponownie odbudowany w lipcu 2004 roku.

Dubrownik – najpiękniejsze chorwackie miasto i  jedno z najpiękniejszych na świecie. Rocznie Dubrovnik  odwiedza ponad milion turystów. Otoczone murami Stare Miasto pozostawi niezapomniane wrażenia.

Foto Safari Neretva- rejs przez kanały  rzeki Neretvy  wśród trzcin. Wycieczka kończy się smacznym  regionalnym obiadem , degustacją wina, domowej rakii i tańcami  przy akompaniamencie  dalmatyńskiej muzyki.

 

Marija Bistrica - najważniejsze chorwackie  sanktuarium  maryjne, które określane bywa przez samych Chorwatów "chorwacką Częstochową". Obiektem kultu jest tu XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Jej historia zaczyna się w 1545 roku kiedy to ówczesny biskup przeniósł figurę z kaplicy (z pobliskiego wzgórza Vinski Vrh) do Kościoła św. Piotra i Pawła gdzie w obawie przed Turkami zakopał ją pod chórem. Po przeszło 40 latach dzięki dziwnemu światłu padającemu w miejsce skrycia figurki odnalazł ją ówczesny proboszcz miejscowej parafii. Było to tzw. Pierwsze Odnalezienie figury. Kolejne zagrożenie ze strony Turków spowodowało ponowne ukrycie Matki Bożej z Dzieciątkiem (tym razem została zamurowana za głównym ołtarzem) i po latach drugie jej cudowne odnalezienie. Od tego też czasu do sanktuarium zaczęły przybywać liczne pielgrzymki. Miejscowy kościół rozbudowano i nadano mu nowe wezwanie Matki Boskiej Śnieżnej. W XVIII wieku wybudowano drogę łączącą Sanktuarium z oddalonym o około 30 km Zagrzebiem a w 1921 roku ówczesny papież Pius XI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

 • Medjugorije -Góra objawień
  Medjugorije -Góra objawień
 • Medjugorie -Kościół parafialny
  Medjugorie -Kościół parafialny
 • Mostrar-Stary Most
  Mostrar-Stary Most
Copyright © 2014 Biuro Turystyczne TON Sklep internetowy Quick.Cart
Logo TON