Paralia

Grecja » Paralia

Paralia - to jedna z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych Riwiery Olimpijskiej, położona około 7 km od Katerini, stolicy regionu Pieria oraz około 20 km od Leptokarii równie chętnie odwiedzanego kurortu Riwiery Olimpijskiej.

Paralia położona u stóp Olimpu charakteryzuje się piękną, długą i szeroką (około 60 m) piaszczystą plażą rozciągającą się na długości około 7 km. Lazurowe i wyjątkowo ciepłe wody Morza Egejskiego są idealne do uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing, jet skiing. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek istnieje możliwość skorzystania z rowerów, skuterów czy rowerów wodnych. Każdego roku Paralia przyciąga turystów swoją beztroską, gwarem dobiegającym z licznych tawern, restauracji kawiarni oraz sklepów. Wieczorami Paralia oferuje wiele rozrywek. Kluby, bary zlokalizowane nad brzegiem morza, nocne lokale i dyskoteki oferują zabawę nie tylko w rytmie greckiej muzyki. Uwagę odwiedzających Paralię przyciąga port rybacki oraz wychodzące w morze mola, z których roztaczają się interesujące widoki na okolicę.

Turyści pragnący zasmakować w specjałach kuchni greckiej, powinni wybrać się na miejscowy bazar, gdzie na wielu stoiskach można zakupić świeże owoce, ryby, różne gatunki wina. Obok bazarów znajdują się tutaj także sklepy oferujące pełną gamę ubrań, futer, biżuterii, regionalnych pamiątek. Paralia jest znakomitą bazą wypadową na wycieczki fakultatywne organizowane m.in. do Salonik, Aten, na Meteory oraz na wyspę Skiathos. 

Copyright © 2014 Biuro Turystyczne TON Sklep internetowy Quick.Cart
Logo TON