Ulcinj

Czarnogóra » Ulcinj

Czarnogóra - Ulcinj
Miejscowość wypoczynkowa ULCINJ była znana pod nazwą Olcinium już 2000 lat temu. Przed wiekami spotykały się tu kultury Wschodu i Zachodu, których obecność widoczna jest do dziś. Miasto należało do Turcji, republiki Weneckiej, Serbii i Czarnogóry. 

Przez okres około 100 lat miejscowość była siedzibą piratów. Ludność dzisiejszego Ulcinja wyznaje trzy religie: katolicką, prawosławną i islam, dlatego miasto to jest dla Polaków egzotyczne. Należy pamiętać, iż samo miasto Ulcinj jest typową miejscowością o charakterze orientalnym, czyli, że nigdy do końca nie przestaje w nim tętnić życie, a nawoływanie z minaretu jest równie normalne jak dzwony kościelne z polskich starówek. Na uwagę zasługuje usytuowany w centrum miasta targ, na którym można zobaczyć Albanki i Czarnogórki w strojach narodowych oraz zakupić miejscowe warzywa i owoce (arbuzy, figi, winogrona, melony). 

W bezpośrednim pobliżu kwater w uroczych krętych i wąskich uliczkach, znajdują się sklepy z pamiątkami. W odległości 50-100 metrów od kwater znajdują się: supermarket, poczta, bary, kawiarnie, dyskoteki. Ceny w restauracjach są porównywalne z polskimi. Przy ujściu rzeki Bojany usytuowane są restauracje rybne gdzie istnieje możliwość skosztowania świeżej grillowanej ryby.

Copyright © 2014 Biuro Turystyczne TON Sklep internetowy Quick.Cart
Logo TON