Winiarnie -Trebinje

Bośnia i Hercegovina, Czarnogóra, Chorwacja

PROGRAM RAMOWY: ( Trebinje, Dubrovnik, Zatoka Kotorska, Mostar, Medjugorie)

 1. dzień: wyjazd z miejsca zbiórki godz 20, nocny przejazd do Trebinje.
 2. dzień: przyjazd do hotelu w Trebinje, godz. południowe, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja , nocleg
 3. dzień: śniadanie, wycieczka do Mostaru i Medjugorie , przez Popovo pole, gdzie nagrywany był film Winetou i gdzie wije się rzeka Trebisznica – największa podziemna rzeka krasowa na świecie, dalej przez Ljubinje, Stolac , zwiedzamy cmentarz Bogumislski ( wymarłej ludności), zwiedzanie orientalnego tureckiego miasta Pocitjel, dojazd do Mostaru- zwiedznie starego miasta i mostu, przejazd do Medjugorie miejsca objawienia M.B. Przejazd do góry objawień. Degustacja wina i rakii, możliwość zakupu, powrót tą samą trasą do Trebinje, kolacja, nocleg
 4. dzień: śniadanie, wycieczka do Popova Pola i wsi Zavala, gdzie zwiedzamy najpiękniejszą jaskinie na terenie byłej Jugosławii (koszt własny ), przejazd do Zavala, zwiedzanie klasztoru , przejazd do wsi Mrkonjici , zwiedzanie cerkwi i domu gdzie urodził się św. Vasilije Ostroski, powrót do hotelu w Trebinje, kolacja, degustacja wina w jednej z winiarni , nocleg
 5. dzień: śniadanie, przejazd do Dubrownika zwanego "Perłą Adriatyku” , zwiedzanie starówki, przejazd do Czarnogóry, zwiedzanie H.Novi, Kotoru, przejazd przez Prast , powrót przez Risan do Trebinja widokową trasą, kolacja, degustacja wina w jednej z winiarni, nocleg.
 6. dzień: śniadanie, zwiedzanie Trebinja :klasztor Tvrdos z lampka wina „Tvrdoski Vranac” , klasztor św. Piotra i Pawła – klasztor sióstr zakonnych, Cerkiew Hercegowaczka-Graczanica z wytwórnią ikon, i z pięknym widokiem na miasto, orientalny most – fundacja najsławniejszego wezira tureckiego Mehmed Paszy Sokolowicia , pochodzącego z tego regionu, centrum miasta : aleja platanów, meczet, cerkiew prawosławna, katedra, czas wolny, kolacja, degustacja wina w jednej z wielu winiarni, nocleg
 7. dzień: śniadanie, powrót do kraju
 8. dzień: przyjazd do Polski godziny poranne.

Trebinje (BiH) – miasto słońca, wina, miodu z szałwii i platanu. Możemy tu zwiedzić - klasztor Tvrdos, klasztor św. Piotra i Pawła, cerkiew Hercegowaczka – Graczanica z wytwórnią ikon oraz przepięknym widokiem na miasto, katolicką katedrę, prawosławną cerkiew Przemienienia Pańskiego z IX w, stare miasto, aleję stuletnich platanów, meczet, most orientalny z XVI w. Degustować, sery, miód, doskonałe białe i czerwone wina w licznych winiarniach.Ze względu na położenie, Trebinje jest doskonałą bazą wypadową do: Dubrownika, Medjugorie, Zatoki Kotorskiej.

Medjugorie - miejsce wyjątkowe- odwiedzane przez ludzi ze wszystkich krajów świata. Nie ma dnia, ani pory roku , żeby nie można było tu usłyszeć różnych języków. To w Medjugorie 24 czerwca 1981 roku, na przysiółku wioski Bijakovici objawiła się Matka Boska.
Mostar - nieformalna stolica Hercegowiny. Głównym zabytkiem miasta jest XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566.

W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony przez Chorwatów w listopadzie 1993 roku. Ponownie odbudowany w lipcu 2004 roku.

Dubrownik – najpiękniejsze chorwackie miasto i jedno z najpiękniejszych na świecie odwiedza rocznie ponad milion turystów. Otoczone murami Stare Miasto pozostawi niezapomniane wrażenia. Kotor, Zwiedzanie miasta, który z Perastem i wyspą Gospa od Skrpjele umieszczony jest na liście UNESCO. W Kotorze możliwość wejścia do słynnej katedry św Tripuna, gdzie znajdują się jego relikwia.

Cetinje, Budwa – przejazd słynnymi serpentynami do Negusi, gdzie powstała dynastia Petrović -rządcy Czarnogóry. Przejazd do Cetinje byłej stolicy, możliwość zwiedzania pałacu króla Mikołaja ( wstęp własny). Przejazd do Budwy, spacer po pięknej starówce.

TerminCena
   
   

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transport autokarem - wc, barek, TV
 • 5 noclegów w hotelu – w Trebinije – pokoje 2,3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
 • wyżywienie 5 śniadań i 5 obiadokolacji-wybór menu
 • degustacja wina w lokalnych winiarniach
 • wycieczki: Dubrownik, Mostar-Medjugorie, Czarnogóra – Zatoka Kotorska * opieka pilota
 • ubezpieczenie AXA –KL 10 000euro,NNW -2 000 EURO, bagaż -200 euro ( nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • podatek VAT

Taksa klimatyczna płatna na miejscu u pilota 5 euro/os

Cena nie zawiera:
Na opłaty lokalnych przewodników oraz bilety wstępu - prosimy przygotować około 25 euro/os

 • Trebinje, panorama miasta
  Trebinje, panorama miasta
 • Trebinje,winiarnia
  Trebinje,winiarnia
 • Trebinje,Gracanica
  Trebinje,Gracanica
Copyright © 2014 Biuro Turystyczne TON Sklep internetowy Quick.Cart
Logo TON